rymoliryktando.pl - przekazujemy wiedzę, budując rozpoznawalność marki

Napisz do nas aby znaleźć się na blogu!

Tresura psa? - dlaczego warto

Krzysztof Krajewski 2019-05-04 0 komentarzy
Tresura psa? - dlaczego warto

Wychowanie psa może być wyjątkowo trudne, jeśli jego właściciel nie posiada zbyt dużego doświadczenia i nie dysponuje odpowiednią wiedzą na temat zachowania danej rasy. Z tego względu wiele osób decyduje się na konsultacje z behawiorystą lub uczestnictwo w szkoleniu czy warsztacie poświęconym opiece i wychowaniu psa.

Osoby zainteresowane profesjonalną konsultacją ze specjalistą w zakresie tresury psa we Wrocławiu, mogą zapoznać się z ofertą Positive Dog. Firma prowadzi różnego typu warsztaty, szkolenia oraz seminaria, dotyczące budowania relacji właściciela z psem oraz radzenia sobie ze złymi nawykami czworonoga.

Niektóre z niepożądanych zachowań psa mogą być wynikiem jego wcześniejszych złych doświadczeń, nieodpowiedniego egzekwowania oczekiwań przez właściciela lub problemów wynikających z relacji z jednym z domowników. Nie powinno się ignorować złych zachowań czy ciągle karać psa. Lepiej skonsultować się z behawiorystą i znaleźć źródło problemu. Firma umożliwia konsultację domową, co pozwala behawioryście dokładnie przyjrzeć się zachowaniu psa w środowisku domowym.

Szkolenia oferowane przez firmę skierowane są zarówno do właścicieli psów dorosłych, jak i szczeniaków. Podczas szkolenia pies uczy się reakcji na podstawowe komendy, poprawnego chodzenia na smyczy, skupienia czy kontrolowania nadmiernej ekscytacji. W czasie trwania kursu właściciel również dowie się więcej o tym, jak pogłębić więź z psem poprzez wspólną zabawę.

Należy również zaznaczyć, że uczestnictwo psa w szkoleniu razem z innymi czworonogami poprawia jego umiejętności społeczne, co jest ważne dla jego poprawnego rozwoju. Z tego względu warto rozważyć udanie się na tego typu szkolenie.

Skomentuj wpis