rymoliryktando.pl - przekazujemy wiedzę, budując rozpoznawalność marki

Napisz do nas aby znaleźć się na blogu!

Pomoc psychologa dla bezdomnych

Anastazja Brzezińska 2018-10-28 0 komentarzy
Pomoc psychologa dla bezdomnych

Czy możliwe jest wyjście z bezdomności i powrót do normalnego życia, gdzie ma się dom, rodzinę i pracę? Oczywiście, że tak! Problem polega jednak na tym, że niejeden bezdomny wstydzi się przyznać przed samym sobą, że ma problem i brakuje mu determinacji, żeby coś w swoim życiu zmienić, a jeśli już chce, to nie wie, gdzie szukać pomocy.

Jednym z ośrodków, w którym bezdomni mogą szukać pomocy, jest ProBono w Baninie, jest to stowarzyszenie, które prowadzi ośrodek dla bezdomnych mężczyzn, a ponadto oferuje pomoc

  • osobom niepełnosprawnym
  • uzależnionym
  • zagrożonym wykluczeniem społecznym,
  • oraz wszystkim tym, którzy znaleźli się w szczególnie trudnym położeniu.

Każdy bezdomny, który się zgłosi do ośrodka ProBono w Baninie lub zostaną skierowany do niego przez inne instytucje, nie zostanie bez pomocy, musi tylko podpisać umowę, w ramach której zobowiązuje się do przestrzegania regulaminu, a ośrodek gwarantuje mu udzielenie wszelkiej, potrzebnej pomocy wraz z pełnym wyżywieniem.

Ośrodek gwarantuje też pomoc psychologa dla bezdomnych, którzy:

  1. Potrzebują wsparcia w trudnej sytuacji.
  2. Mają problem z alkoholem bądź innymi używkami, czy też mają fobię społeczną.
  3. Chcą nawiązać relacje z dawno niewidzianą rodziną.
  4. Chcą rozpocząć proces wychodzenia z bezdomności.

Proces wychodzenia z bezdomności nie jest łatwy, ale przy wielotorowym wsparciu, psychologicznym oraz pomocy opiekunów, pracowników socjalnych i doradców zawodowych, jest to jak najbardziej możliwe. Więcej informacji o działalności stowarzyszenia znajdziesz na probonogdansk.pl, gdzie są dostępne wszystkie dane teleadresowe i zdjęcia pokoi, które są do dyspozycji podopiecznych placówki.

Skomentuj wpis