rymoliryktando.pl - przekazujemy wiedzę, budując rozpoznawalność marki

Napisz do nas aby znaleźć się na blogu!

Kredyt we frankach - wyroki

Szymon Piotrowski 2019-09-13 0 komentarzy
Kredyt we frankach - wyroki

Większość osób, które zaciągnęły kredyt we frankach, jest zmuszonych płacić bardzo wysokie raty. Dotyczy to tylko osób, które nie wiedzą, że niekorzystne zapisy w ich umowach kredytowych, dotyczące waluty, są niedozwolone i sprzeczne z zasadami współżycia społecznego. Warto wiedzieć, że są sposoby na wyplątanie się z nie do końca uczciwego zobowiązania. 

Najczęstszą praktyką osób pokrzywdzonych przez instytucje finansowe, jest wejście w spór na drodze sądowej z nieuczciwym bankiem. Kredytobiorcy najczęściej decydują się na wniesienie pozwu o unieważnienie kredytu. 

Jeśli chodzi o wyroki, kredyty frankowe coraz częściej są unieważniane przez sąd, gdyż ze względu na nieetyczne i niedozwolone klauzule w umowach, kredytobiorcy są ewidentnymi poszkodowanymi. Dzięki stale rosnącej bazie orzeczeń o kredytach we frankach rośnie prawdopodobieństwo wygrania procesu z bankiem.   

Spora ilość prawomocnych wyroków sprawia, że sądy wzorują się na już rozpatrzonych sprawach i wydają decyzje korzystne dla kredytobiorców, czyli unieważniają zobowiązanie. Warto zatem wejść w spór z bankiem. 

W przypadku przegrania procesu jest jeszcze możliwość, aby powalczyć o usunięcie z umowy kredytowej nieuczciwych klauzul, co również pozwoli na obniżenie raty. Na portalu internetowym frankowicze.net, można znaleźć sporą ilość wyroków, a dzięki ich sprawdzeniu, kredytobiorcy mogą się dowiedzieć, w jakich przypadkach mogą wnieść pozew oraz jaki był wynik procesu w podobnej sprawie. Ponadto można znaleźć wiele informacji  o tym, jakie banki były już pozywane, czy też jakie zapisy umowy sądy uznają za sprzeczne z sadami współżycia społecznego.  

 

Skomentuj wpis