rymoliryktando.pl - przekazujemy wiedzę, budując rozpoznawalność marki

Napisz do nas aby znaleźć się na blogu!

Dla kogo discektomia szyjna?

Krzysztof Krajewski 2023-06-27 0 komentarzy
Dla kogo discektomia szyjna?

W wielu przypadkach zabiegi chirurgiczne mogą być niezbędne, na przykład kiedy chodzi o przepukliny na kręgosłupie. Pozbycie się ich innymi, mniej inwazyjnymi metodami nie jest możliwe. Jednocześnie warto wiedzieć, że współcześnie operacje w tym obrębie ciała nie muszą być niczym budzącym obawę, gdyż przeprowadza się je w krótkim czasie i nie wymagają nawet pobytu w szpitalu - wykonuje się je w ramach tzw. Chirurgii Jednego Dnia. Usługi takie świadczy prywatna Klinika Potocki, mająca wiele propozycji dla osób zmagających się z różnego rodzaju schorzeniami ortopedycznymi i wynikającymi z nich bólami, ograniczeniami i utrudnieniami.

Jedną z propozycji jest przeprowadzana w znieczuleniu ogólnym discektomia szyjna, przeprowadzana w przypadku ucisku na korzenie nerwowe, co nie tylko powoduje ból, ale też zmniejsza ruchomość barku. Odbarczanie struktur nerwowych przydaje się przede wszystkim wtedy, gdy wszystkie inne metody zawodzą. Jest ono wykonywane u osób, u których leczenie zachowawcze nie przynosi efektów, a stosowane było przez dłuższy czas - wtedy już wiadomo, że operacja ta jest jedynym rozwiązaniem, by poczuć ulgę oraz poprawić komfort życia poprzez zwiększenie zakresu ruchów.

Choć zabieg ten wydaje się poważny, najlepszym dowodem na jego bezpieczeństwo jest fakt, że nie trzeba po nim pozostawać w szpitalu, co wiele osób zachęca do poddania się mu.

Skomentuj wpis