rymoliryktando.pl - przekazujemy wiedzę, budując rozpoznawalność marki

Napisz do nas aby znaleźć się na blogu!

Audyt energetyczny – korzyści dla domowników

Adam Jabłoński 2022-12-07 0 komentarzy
Audyt energetyczny – korzyści dla domowników

Audyt energetyczny domu jest bardzo dokładnym sposobem oceny efektywności energetycznej domu. Może pomóc właścicielom nieruchomości zidentyfikować sposoby na zaoszczędzenia na rachunkach za energię i jednocześnie sprawić, by przebywanie w środku było bardziej komfortowe. Przeprowadzaniem audytów zajmuje się przedsiębiorstwo Efektywniej, które zatrudnia w ekspertów z wieloletnim doświadczeniem.

Co poddawane jest przeglądowi?

W audycie energetycznym bierze się pod uwagę takie czynniki jak rodzaj ogrzewania, sposób oświetlenia oraz metody wykorzystania urządzeń, które zużywają energię. Ponadto audytor sprawdza stan izolacji, co ma wpływ nie tylko na rachunki, ale również na zdrowie domowników. Niskiej jakości izolacja może bowiem powodować zwiększanie się poziomu wilgoci, co sprzyja rozwijaniu się grzybów i pleśni. 

Jakie zalecenia znajdują się zazwyczaj w audycie?

Proponowane rozwiązania powinny być łatwe do wdrożenia, oparte na konkretnych działaniach  oraz realistyczne. Audytor powinien wziąć pod uwagę między innymi budżet klienta w obecnej i przyszłej perspektywie. Najczęstsze rekomendacje dotyczą takich zmian jak:

  • Wymiana starych urządzeń na lepsze modele energooszczędne.

  • Poprawa poziomów izolacji w domu (np. instalacja izolacji ścian szczelinowych).

  • Instalacja bardziej wydajnego oświetlenia, takiego jak na przykład żarówki i diody LED.

Chcąc dowiedzieć się więcej na temat tego, na czym polega audyt energetyczny, wystarczy zapoznać się ze stroną internetową wspomnianej wcześniej firmy.

Skomentuj wpis