rymoliryktando.pl - przekazujemy wiedzę, budując rozpoznawalność marki

Napisz do nas aby znaleźć się na blogu!

Apteka w Bydgoszczy otwarta w niedzielę niehandlową

Kamil Marciniak 2018-12-24 0 komentarzy
Apteka w Bydgoszczy otwarta w niedzielę niehandlową

Gdzie po lekarstwa w niedzielę niehandlową

W przeciwieństwie na przykład do sklepów wielkopowierzchniowych, zgodnie z aktualnymi przepisami, apteki mogą prowadzić działalność również w niedziele niehandlowe. Zastanawiasz się, która apteka w Bydgoszczy jest czynna nawet w ostatni dzień tygodnia? To apteka Gemini, zlokalizowana w ścisłym centrum miasta, przy ulicy Gdańskiej 1. Sieć dysponuje też punktami przy ulicy Boya-Żeleńskiego 16 oraz Skłodowskiej-Curie 33A, niedaleko Szpitala Uniwersyteckiego nr im. dr Antoniego Jurasza. Leki można także zamówić online, w dostępnej całodobowo aptece internetowej AptekiGemini.pl. Działalność ponad 100 aptek jest prowadzona na terenie całej Polski, również w mniejszych miejscowościach.

Dzięki przynależności do sieci aptek Gemini jeden z bydgoskich punktów może być obecnie otwarty nawet w niedzielę niehandlową, gdy dostęp do leków, zarówno podstawowych, jak i przepisywanych na receptę jest znacznie ograniczony. Warto przypomnieć, że w ramach obowiązujących od 2018 roku przepisów sprzedaż w niedziele niehandlowe jest możliwa tylko w przypadku takich podmiotów jak stacje paliw, kwiaciarnie, cukiernie, piekarnie, sklepy z pamiątkami czy właśnie apteki. W tych przypadkach nie ma znaczenia, czy sprzedażą zajmuje się bezpośrednio właściciel, czy jego pracownicy.

Do tej pory wiele aptek, również w Bydgoszczy, i tak było zamkniętych w niedziele. Dlatego wiedza na temat otwartych punktów, w których można zakupić niezbędne lekarstwa dla siebie lub swoich bliskich, jest tak ważna.

Skomentuj wpis