rymoliryktando.pl - przekazujemy wiedzę, budując rozpoznawalność marki

Napisz do nas aby znaleźć się na blogu!

Jak wygląda masaż gorącymi kamieniami?

Miłosz Woźniak 2019-04-28 0 komentarzy
Jak wygląda masaż gorącymi kamieniami?

Podczas masażu kamieniami wykorzystuje się działanie gorących kamieni bazaltowych oraz tradycyjne techniki masażu. Kamienie te, podgrzane do wysokiej temperatury, służą przede wszystkim do masażu tułowia oraz innych części ciała. Mniejsze z nich umieszczane są między palcami rąk i stóp. Do zalet takiego zabiegu zalicza się między innymi:

  • likwidację napięcia i zmęczenia mięśni,
  • wspomaganie pracy układu krwionośnego,
  • działanie relaksacyjne, uspokajające i łagodzące nerwy,
  • poprawę jędrności, odżywienia i elastyczności skóry,
  • pomoc w zwalczaniu cellulitu

Masaż z wykorzystaniem kamieni dedykowany jest przede wszystkim osobom przemęczonym, ponieważ rozluźnia napięte mięśnie oraz stawy. Klienci potrzebujący relaksu szczególnie korzystają na tego typu terapii, ponieważ rytuał masażu przyczynia się do neutralizacji negatywnej energii, dzięki czemu już podczas trwania masażu człowiek może odzyskać równowagę psychiczną i lepsze samopoczucie.

Nie każdy wie, że masaż ten ma także pozytywny wpływ na układ limfatyczny i układ krwionośny, gdyż ułatwia dopływ krwi oraz zmniejsza jej opór, co ma przełożenie na lepszą pracę serca. Taki masaż polecany jest także podczas walki z cellulitem, ponieważ polepsza oddychanie skóry, dzięki czemu toksyny usuwane są o wiele szybciej. Masaż gorącymi kamieniami w Lublinie to oferta, jaką znaleźć można na stronie firmy Fitness Club Forum.

Ewentualnymi przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są choroby skórne zakaźne, ciąża lub też urazy naskórka. Zabiegu nie wykonuje się także w przypadku osób mających gorączkę oraz takich, które chorują na nowotwory, cukrzycę i nadciśnienie.

Skomentuj wpis