count

Time passed:
6
6
2
2
9
9
Dni
1
1
3
3
Godzin
5
5
2
2
Minut

Przedłużamy zapisy!

Opublikowano w Newsy

Drodzy miłośnicy naszego pięknego języka!

Nie sądziliśmy, że jest Was aż tylu, dlatego przedłużamy do wtorku (30.06.2015) zapisy na Rymoliryktando! Wiemy, że nie wszyscy, którzy się zgłoszą wezmą udział, dlatego dajemy szansę większej ilości osób na wyrażenie chęci udziału. Nie zapomnijcie o weryfikacji po 30 czerwca! Jeśli jeszcze się wahacie czy pisać z nami dyktando, to przypominamy, że w tym roku sprawdzamy Was na plaży w Marinie Gdynia. W tym roku również nie zabraknie przeszkadzajek i innych udziwnień, więc nudą nie powieje.

Do zobaczenia!

Znamy miejsce i czas Rymo 2015

Opublikowano w Newsy

Znamy datę i miasto IV edycji Rymoliryktanda - podróżującego ogólnopolskiego dyktanda z przeszkodami wykreowanego przez cenionego tekściarza i performera Łukasza L.U.Ca Rostkowskiego.

Tegoroczne łamanie piór i języków odbędzie się 4 lipca w Marinie Gdynia.

Zaczynamy o godzinie 14.00 - przybywajcie wcześniej aby zająć miejsca na plaży! Zabierzcie ze sobą koce, ręczniki i leżaki, chyba że lubicie siedzieć na piasku!

- Cieszę się, na kolejną słowną rozróbę - w końcu nad Bałtykiem. Mam wciąż tą samą misję - uwrażliwiać na słowo, pobudzać nim wyobraźnię i zachęcać do eksploracji i "rozwijania" języka. Chciałbym także aby nasz festiwal Słowa stawał się coraz bardziej swoistą językową grą miejską w przestrzeni publicznej, a pisane ręcznie dyktando było zabawą i wspólnym performensem na przekór totalnej cyfryzacji naszej cywilizacji - mówi Łukasz L.U.C Rostkowski, pomysłodawca Rymoliryktanda.

Artysta Rymo 2015

Opublikowano w Newsy

Jak co roku – prezentujemy Wam osobę, która jest odpowiedzialna za plakat i koncepcję graficzną Rymoliryktanda.

Plakat stworzony przez Bartka, możecie zobaczyć TUTAJ, albo na naszym profilu na FB.

Bartek Stefanowicz, rocznik 86, absolwent gdańskiej ASP, grafik ilustrator, na co dzień artdajrektoruje w dużym brandzie odzieżowym.

Współpracował już z L.U.C przy projekcie KOSMOSTUMOSTÓW; rysuje do prasy, internetu, projektuje nadruki firmom; plakaty, znaki graficzne, współpracował m in: z ADIDAS, CROPP, KUKUKID, REVOLT,; laureat kilku konkursów. Ma na koncie pełnometrażowy komiks. Miłośnik dobrej kuchni, gotowania i życia w ogóle. Jego prace możecie znaleźć poniżej: www.facebook.com/artofstefanowicz

Rymo 2015 - zaczynamy!

Opublikowano w Newsy

Znamy datę i miasto Rymoliryktanda 2015.

Tegoroczne łamanie piór i języków odbędzie się 4 lipca w Gdyni,  jako impreza towarzysząca Open’er Festival. Starym zwyczajem  nie zdradzimy jeszcze szczegółów dotyczących miejsca, w którym zmierzycie się z meandrami ortografii. Jedno jest pewne – nudą nie powieje!

Trzymajcie rękę na pulsie i śledźcie naszą stronę, wtedy pierwsi poznacie wszystkie szczegóły. A kto jest pewien tego, że w szranki z ojczystym językiem stanie, może się już zapisać – TUTAJ. W tym roku dyktando napisze 300 osób, więc nie polecamy wahać się zbyt długo… 10 000 zł czeka na zwycięzcę.