count

Time passed:
6
6
2
2
9
9
Dni
1
1
3
3
Godzin
5
5
5
5
Minut

DZIĘKUJEMY

Opublikowano w Newsy

Zwycięzcami RYMOLIRYKTANDA 2016 zostali :

1. ŁUKASZ SZEMPLIŃSKI, nagroda główna 10.000 zł
2. BOŻENA KLOC, 1.000 zł
3. ARKADIUSZ KLENIEWSKI, 500 zł

Najmocniej dziękujemy wszystkim biorącym udział w tym, jakże niecodziennym, wydarzeniu. Pragniemy także podziękować naszym patronom: Narodowemu Centrum Kultury, Radzie Języka Polskiego, magazynowi Zwierciadło i Termom Cieplickim, które były też współorganizatorem wydarzenia. Podziękowania ślemy także w stronę TVN24 za relację z wydarzenia, jak również wszystkich innych mediów, które wspierały nasze RYMOLIRYKTANDO oraz hotelowi Cieplice za ugoszczenie nas. Jeszcze raz - DZIĘKUJEMY!

Ruszyły zapisy na konkurs RYMOLIRYKTANDO 2016, zwycięzca otrzyma 10 000 zł.

Opublikowano w Newsy

Ogólnopolskie, szalone RYMOLIRYKTANDO 2016 czeka na swoich językowych bohaterów. Ruszyły zapisy na konkurs, a zwycięzca otrzyma 10 000 zł.

Pisali na marchewkach i selerach na krakowskim Starym Kleparzu, pisali wśród krasnali i scenografii z „Kingsajzu”, pisali w letnim skwarze na gdyńskiej plaży. Przyszedł czas na dyktando w karkonoskim basenie jeleniogórskich Term Cieplickich. W wypełnionym najzdrowszą wodą (zmineralizowaną, podgrzaną do temperatury 27–36°C, fluorkowo-krzemową o najwyższej zawartości krzemionki ze wszystkich wód zdrojowych w Europie i uzupełnione wodą źródlaną) mierzyć się będą ze słowem językowi śmiałkowie.
Zapisy na Rymoliryktando 2016 trwają od 2 do 26 września na stronie www.rymoliryktando.pl.

W dyktandzie może wziąć udział 222 uczestników.

Teksty Dyktand

Opublikowano w Newsy

Na stronie pojawiły się już oba teksty dyktand, z którymi w niedzielę zmierzyli się uczestnicy Rymoliryktanda 2015. Teraz możecie sprawdzić jak trudne teksty czekały na wszystkich, którzy odważyli się przyjść w niedzielę na gdyńską plażę.

Rymoliryktando ponownie zaskoczyło uczestników

Opublikowano w Newsy

Pierwszy koncert z pontonu na Bałtyku już za nami! Rymoliryktando jak zawsze zaskoczyło swoją nieszablonową formułą. Na gdyńskiej plaży przy pełnej dostojnych żaglówek i jachtów marinie, blisko 200 śmiałków zmierzyło się dziś z arcytrudnymi tekstami Rymoliryktanda.

Pełny żeglarskiego żargonu, utrzymany w marynistycznym klimacie tekst, sprawił problemy nawet najbardziej zagorzałym miłośnikom języka polskiego. W ponad trzydziestostopniowym upale i żarze lejącym się z nieba najlepszą znajomością ortografii i interpunkcji wykazał się Damian Kajzer, który otrzymał nagrodę główną wpostaci 10 tysięcy złotych. Drugie miejsce przydało Grażynie Klimowicz – Bożko, a na trzecim uplasował się Andrzej Wyrzykowski. Każdy z laureatów otrzymał także Rymoliraura.