count

Time passed:
5
5
6
6
9
9
Dni
0
0
8
8
Godzin
2
2
7
7
Minut

Wielkie SŁOWA w Krakowie!

Opublikowano w Newsy

Wielkie "SŁOWA" spoczną na barkach krakowian. Za sprawą performensu L.U.C-a, który odbędzie się 19 października między 10:00 a 16:00 na Rynku Głównym, dowiemy się czy Kraków da radę dotrzymać słowa.

Nietypowy happening na Rynku Głównym, którego celem będzie utrzymanie przez sześć godzin (od 10:00 do 16:00) w powietrzu wielkiego napisu SŁOWA, to promocja odbywającego się 26 października RYMOLIRYKTANDA. 

Zadanie nie będzie łatwe i z pewnością będzie wymagać od przechodniów zorganizowanej pracy w grupie, gdyż litery składające się we wspomniany napis nie są lekkie. Podobnie jak ciężkie bywa czasami dotrzymanie słowa.

Każdy, kto tego dnia weźmie udział w zabawie otrzyma zaproszenie na Rymoliryktando, które odbędzie się w Krakowie 26 października. W trakcie imprezy uczestnicy napiszą dwa, trudne stylistycznie i ortograficznie teksty – najeżone „przeszkadzajkami” dyktando L.U.Ca oraz tekst przygotowany przez dr Anetę Załazińską z Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Całość transmitowana będzie przez TVN24 oraz Radiową JEDYNKĘ, więc udział w Rymoliryktandzie mogą wziąć śmiałkowie z całej Polski.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona. Pierwszeństwo będą miały osoby, które wezmą udział w dyktandzie lub przybędą na część koncertową z zaproszeniami uzyskanymi w trakcie akcji na Rynku 19 października.